Ανακοίνωση για την αποκομιδή των απορριμμάτων κατά την εορταστική περίοδο του Πάσχα

RSS Feed

Κατά την εορταστική περίοδο του Πάσχα, προκύπτουν 5 συνεχόμενες επίσημες ημέρες αργίας, κάτι που παρατηρείται σπάνια και δυσχεραίνει τις παρεχόμενες προς του δημότες μας υπηρεσίες.

Ο ΧΥΤΑ Μαυροράχης θα παραμείνει κλειστός από το Μ. Σάββατο μέχρι και την Δευτέρα του Πάσχα, ενώ η αποκομιδή θα πραγματοποιηθεί στον Δήμο μας την Μ. Παρασκευή, το Μ. Σάββατο και μετά, την Τετάρτη 4/5/2016.

Για τους παραπάνω λόγους, παρακαλούμε τους δημότες μας να συνδράμουν στην εικόνα της καθαριότητας των κοινοτήτων του Δήμου μας, αποθηκεύοντας προσωρινά τα απορρίμματά τους και χρησιμοποιώντας τους κάδους με φειδώ τις ημέρες που θα υπάρχουν μειωμένα δρομολόγια αποκομιδής.

Ο Δήμος Χαλκηδόνος θα κάνει τις ανάλογες προσπάθειες για να διατηρηθεί η καθαριότητα, πέραν αυτού όμως η συμβολή των δημοτών είναι απαραίτητη.

Σας ευχαριστούμε και ευχόμαστε σε όλους Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα.