Για 2η συνεχή φορά, ο Δήμος Χαλκηδόνος χορηγεί υποστήριξη υπό μορφή διατακτικών σε δημότες που δεν λαμβάνουν κανένα προνοιακό επίδομα από το Κράτος

O Δήμος Χαλκηδόνος προτίθεται να χορηγήσει υποστήριξη για τις ημέρες των Χριστουγέννων 2018, μέσω των κοινωνικών υπηρεσιών, σε δημότες του που τελούν ή κινδυνεύουν να περιέλθουν σε συνθήκες φτώχειας και κοινωνικού αποκλεισμού (κατά προτεραιότητα σε όσους δεν λαμβάνουν κανένα επίδομα από το Κράτος) 다운로드. Τα γενικά κριτήρια που θα ληφθούν υπόψη είναι κοινωνικοοικονομικά και αφορούν σε δημότες κατοίκους του Δήμου Χαλκηδόνος, όπως παρακάτω:
1.Ύψος οικογενειακού εισοδήματος
2.Ανεργία δικαιούχου και μελών (κατά προτεραιότητα)
3.Αριθμός προστατευόμενων μελών
4.Ευπαθείς κοινωνικά ομάδες (μονογονεϊκές, πολύτεκνες κτλ)
5.Σοβαρά προβλήματα υγείας
6.ΑΜΕΑ, που ΔΕΝ λαμβάνουν κανένα επίδομα από την πρόνοια ούτε το ΚΕΑ από το Κράτος και το εισόδημά τους δεν ξεπερνά τις 2.700 ευρώ ετησίως 다운로드.

Για την χορήγηση του χρηματικού βοηθήματος με δίκαια και αντικειμενικά κριτήρια από το Δήμο και τις Κοινωνικές του Υπηρεσίες, προτείνεται η έκδοση 300 διατακτικών των 40 ευρώ τα οποία ανάλογα με την ΠΟΣΟΤΗΤΑ και ΠΟΙΟΤΗΤΑ των αιτήσεων των ωφελουμένων θα κατανεμηθούν ως εξής:
1 다운로드. 1 διατακτική των 40 ευρώ: σε 1 άτομο
2. 2 διατακτικές των 40 ευρώ (ήτοι 80 ευρώ) σε: ζευγάρι μέχρι 2 προστατευόμενα μέλη και σε μονογονεϊκή οικογένεια μέχρι 2 προστατευόμενα μέλη
3 리써전스. 3 διατακτικές των 40 ευρώ (ήτοι 120 ευρώ) σε: οικογένεια τριτέκνων και μονογονεϊκή οικογένεια που έχει 3 προστατευόμενα μέλη 올리 디버거 다운로드.
4. 4 διατακτικές των 40 ευρώ (ήτοι 160 ευρώ) σε: πολύτεκνη μονογονεϊκή (4 παιδιά και άνω), πολύτεκνη οικογένεια με 4 προστατευόμενα μέλη και άνω 마나스페이스.
Τονίζεται, επίσης, ότι σε περιπτώσεις έντονων και πολύ σοβαρών κοινωνικοοικονομικών προβλημάτων, θα χορηγείται η διατακτική σε ωφελουμένους έπειτα από αξιολόγηση των αναγκών από τις Κοινωνικές Υπηρεσίες, όπου θα χορηγείται βεβαίωση από αυτές 아이콘 취향저격 mp3 다운로드.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
1.Αντίγραφο δελτίου Αστυνομικής ταυτότητας
2.Δελτίο ανεργίας (θα ληφθεί υπόψη εφόσον προσκομιστεί κατά προτεραιότητα)
3.Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (θα εκδοθεί από το Δήμο Χαλκηδόνος)
4.Πιστοποιητικό ΚΕΠΑ αναπηρίας σε ισχύ
5.Πρόσφατος λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή ΔΕΥΑΧ
6.ΑΜΚΑ
7.Εκκαθαριστικό ή Υ.Δ 근로계약서 양식. με το ΑΦΜ όταν δεν απαιτείται να κάνει φορολογική δήλωση
8.Δικαιολογητικό στοιχείο που δηλώνει ότι η οικογένεια είναι μονογονεϊκή
9.Αίτηση

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ
Η χρονική περίοδος υποβολής των αιτήσεων θα είναι από Δευτέρα 12-11-2018 έως Παρασκευή 26-11-2018 다운로드. Οι αιτήσεις γίνονται δεκτές στις παρακάτω υπηρεσίες:
1.Στο κτίριο του ΚΑΠΗ Κουφαλίων (γραφείο Κοινωνικής Υπηρεσίας και Κέντρο Κοινότητας Δήμου Χαλκηδόνος) και ώρες 9:00-14:00 (Οδός: Φιλίππου 34, Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2391051293, 2391051296) 홈페이지 템플릿 다운로드. Πληροφορίες: κα Παπαστογιαννίδου κα Μπρούσα
2.Στο κτίριο του ΚΑΠΗ Χαλκηδόνας και ώρες 9:00-14:00 (Οδός: Αρτέμιδος 3, Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2391023598, 2391023108). Πληροφορίες: κα Γιακουμάκη, κα Τσακίρη.
3.Στο γραφείο που λειτουργεί το πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι» ημέρες: Τρίτη, Τετάρτη, Παρασκευή και ώρες 12:00-14:30 (Οδός: Πλατεία Ιωάννου Μεταξά 35, πάνω από το ΚΑΠΗ, Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6978910210, 2313300164). Πληροφορίες: κα Βασιλάκογλου.