Εγκρίθηκε οριστικά το νέο λογότυπο του Δήμου Χαλκηδόνος

Εγκρίθηκε οριστικά από την αρμόδια Επιτροπή που έχει συστήσει το Υπουργείο Εσωτερικών, το νέο δηλωτικό σήμα του Δήμου Χαλκηδόνος, το οποίο είχε προτείνει το Δημοτικό Συμβούλιο Χαλκηδόνος με την από 194/31-08-2016 απόφασή του 윈도우7 이미지 다운로드.

Το νέο λογότυπο του Δήμου μας είναι ευδιάκριτο, ενώ η μορφή του είναι λιτή χωρίς πολλές λεπτομέρειες και η αισθητική του κομψή 암수살인 다운로드.

Το ένα χαρακτηριστικό είναι ο Ήλιος της Βεργίνας ένα σύμβολο που απεικονίζεται σε χρυσή λάρνακα που βρέθηκε το 1977 σε Βασιλικό τάφο που αποδίδεται στην Μακεδονική Βασιλική Δυναστεία του Φιλίππου Β’ και του Μεγάλου Αλεξάνδρου, όπου χρησιμοποιείται στην Ελλάδα ως σύμβολο του διαμερίσματος της Μακεδονίας 다운로드. Το άλλο βασικό χαρακτηριστικό αφορά σε σκηνές από τοιχογραφίες στον Μακεδονικό Τάφο που βρίσκεται στην Δ.Κ 다운로드. Αγίου Αθανασίου του Δήμου μας.

Το νέο λογότυπο, θα χρησιμοποιείται εφεξής σε όλα τα έγγραφα ως μοναδικό χαρακτηριστικό γνώρισμα του Δήμου μας, στη θέση του εμβλήματος της Ελληνικής Δημοκρατίας 다운로드.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ