Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο δωρεάν προληπτικός έλεγχος σκολίωσης σε μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου του Δήμου Χαλκηδόνος

Με επιτυχία διεξήχθη το προηγούμενο χρονικό διάστημα στον Δήμο Χαλκηδόνος, δωρεάν προληπτικός έλεγχος σκολίωσης σε μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου, κατά τον οποίο εξετάστηκαν 120 παιδιά συνολικά, ενώ έγινε παροχή δωρεάν full spine ακτινογραφία σε 8 παιδιά που έχρηζαν περαιτέρω εξέτασης.

Η εν λόγω εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με την ευγενική χορηγία της κλινικής «Άγιος Λουκάς» και με την συνεργασία του Ειδικού Ορθοπεδικού Χειρουργού, κ. Δαδούκη Δημήτριου.

Ο Δήμος Χαλκηδόνος, ιδιαίτερα ευαίσθητος σε θέματα που αφορούν το κοινωνικό σύνολο, θα προσπαθήσει να συνεχίσει με αντίστοιχες δράσεις και στο μέλλον σε συνεργασία με φορείς της υγείας και της πρόνοιας, στο μέτρο του εφικτού.