Σε θέση ετοιμότητας ο Δήμος Χαλκηδόνος εν όψει των έκτακτων καιρικών φαινομένων

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε λίγες ώρες αναμένεται ραγδαία επιδείνωση των καιρικών φαινομένων και στις περιοχές του Δήμου Χαλκηδόνος, με πτώση της θερμοκρασίας και έντονη χιονόπτωση, η οποία θα κρατήσει μέχρι την Κυριακή 8/1/2017, σύμφωνα με την πρόβλεψη της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας.

Ο Δήμος μας έχει κάνει τις απαραίτητες προετοιμασίες και οι υπηρεσίες είναι σε ετοιμότητα για την αντιμετώπιση των ακραίων καιρικών φαινομένων, με συνεργεία συντονισμού σε όλη την επικράτειά του που θα λειτουργούν σε 24ωρη βάση.

Επίσης, οι πολίτες θα μπορούν για οποιοδήποτε πρόβλημα να απευθύνονται στα τηλέφωνα 6984-638406 & 2391-330172, καθ’όλη τη διάρκεια του 24ώρου.

Παρακαλούμε τους Δημότες μας για την ασφάλειά τους να αποφεύγουν τις άσκοπες μετακινήσεις με αυτοκίνητο κατά την διάρκεια αιχμής των φαινομένων και αν αυτές είναι απαραίτητες, να προτιμούν τις κεντρικές οδούς.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ