1. Συνάντηση είχε ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος με τον νέο Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Θεσσαλονίκης

Comment

Συνάντηση με τον νέο Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Θεσσαλονίκης κ. Νικόλαο Μπαντουβάκη είχε την Τετάρτη 9/3/2016 ο Δήμαρχος Χαλκηδόνος κ. Τσουκνιδάς Ιωάννης.

Ο κ. Τσουκνιδάς, επανέφερε και πάλι το μείζον ζήτημα της παραβατικότητας και εγκληματικότητας, τονίζοντας ότι ο Δήμος μας είναι ακόμη “στο κόκκινο”. Στο επίκεντρο της πολύωρης συζήτησής τους ήταν η εντατικοποίηση της αστυνομικής παρουσίας σε όλες τις κοινότητες, κυρίως σε αυτές που υπάρχουν οικισμοί ΡΟΜΑ, καθώς επίσης τέθηκαν υπόψιν όλες οι ενέργειες που έκανε μέχρι στιγμής ο Δήμος μας προκειμένου το Τμήμα Δίωξης Λαθρομεταναστών να παραμείνει εντός των χωρικών ορίων του Δήμου Χαλκηδόνος.

Επίσης, δόθηκαν εκ νέου όλα τα έγγραφα που είχε ήδη αποστείλει ο Δήμος μας προκειμένου να επισπευθούν οι αντίστοιχες διαδικασίες και ενέργειες για όλα τα ανωτέρω ζητήματα.

Νέα συνάντηση μεταξύ των δύο αναμένεται να γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα, αφού ο Διευθυντής ενημερωθεί επαρκώς και αποφασίσει σχετικά με τα τρέχοντα θέματα που απασχολούν τον Δήμο μας.

ΕΚ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ